Na Zavadilce se opět závodilo

DSC_0271

Ani tropická vedra neodradila přibližně čtyři sta závodníků, kteří během tří dnů přijeli do Vědomic na Zavadilku, aby poměřili své síly v časovce jednotlivců, časovce trojic a silničním závodě s hromadným startem.

Časovka nazvaná Memoriálem Zdeňka Bambáska byla zařazena do seriálu Král Středohoří a Severočeské amatérské ligy. Každý seriál byl vyhodnocen zvlášť a odměněni první tři v každé věkové kategorii. Zaznamenali jsme dvě lehčí zranění, která si navzájem přivodili jezdci sami.

Giro de Zavadilka je tradiční závod trojic, který se jezdí již od roku 1967 s menší nucenou přestávkou v roce 1971. Je velmi populární mezi veřejností všech věkových kategorií, ale i mezi závodníky. Bohužel letos nám udělalo horké počasí čáru přes účast těch nemladších, kteří jezdí s rodiči. Ale není se co divit. I v tomto závodě si však ceny své majitele našly. Připravené dorty z Cukrárny a kavárny Dortletka převzalo vítězné družstvo do padesáti let z CK Slavoj Terezín.

Závodní maraton jsme končili silničním závodem s hromadným startem 6.7. Opět byl závod zařazen do Severočeské amatérské ligy a v pondělí počasí závodníkům přálo. Přece jen jet přes sto kilometrů v tropickém vedru by bylo o zdraví, takže jsme všichni přivítali noční spršku a dopolední mírně zataženou oblohu s pofukujícím větrem. Závod proběhl v klidu, až při posledním spurtu došlo k menší kolizi. Dva závodníci byli ošetřeni na místě, jeden odvezen na vyšetření a ošetření do nemocnice. Po ošetření se vrátil na Zavadilku a zranění se ukázalo jako lehké.

Sluší se poděkovat všem, kteří pomohli při pořádání těchto závodů. Náš klub děkuje zejména sponzorům za podporu, bez níž bychom těžko mohli pořádat závody na tak vysoké úrovni, aby si k nám přijel zatrénovat paralympijský vítěz Jiří Ježek, přípravu zde měla reprezentantka Martina Růžičková a závodnice připravující se na etapový závod Tour de Feminin.

Naši sponzoři : Město Roudnice nad Labem, Obec Vědomice, Motorest Zavadilka, Vinařství Podrábský, Lobkowiczké zámecké vinařství, Cukrárna a kavárna Dortletka, Květiny Drdák, Papei, Severofrukt Trávčice, Nutrend, Avon, Žampionárna Agaricus, Destinační agentura České Středohoří