Archiv rubriky: Nezařazené

Veřejně přístupný měřený trénink O Burčákový džbán je za námi

28.září ve 13 hodin šláplo do pedálů 25 cyklistů nejen z našeho klubu, aby se v závodním tempu rozloučili se sezonou. Pokračovalo se tak v tradici, kterou započal Jan Podrábský a nyní v ní navázal Zdeněk Krob spolu s klubem. Touto oblíbenou akcí již několik let vzpomínáme na Vencu Šimka.Děkujeme všem, kteří přišli, kteří pomohli a příští rok na našich akcích se těšíme na viděnou.

Výsledky: muži do 40 let: 1. Pavel Tlustý (KCR) 40:33 min., 2. Petr Urban (KCR) 40:50, 3. Tomáš Pém (KCR) 43:00. Muži do 50 let: 1. Miroslav Hraběta 39:43, 2. Vladimír Urban ml. (Kolokrám) 39:50, 3. Tomáš Papež (Messenger) 40:23. Muži do 60 let: 1. Zdeněk Krob (KCR) 40:23, 2. Petr Macek (KCR) 47:28. Muži do 70 let: 1. Petr Hájek (KCR) 50:21, 2. Milan Tašner (KCR) 52:25, 3. Vladimír Urban (KCR) 52:37. Muži nad 70 let: 1. Petr Rabas (KCR) 52:25, 2. Milan Svoboda (CK Slavoj Terezín) 52:47, 3. Bohuslav Šára (CK Kola Šára) 1:06:05.

Ženy: 1. Iveta Hájková (KCR) 52:50. Nejstarší účastník: Josef Hofman (KCR).

Horská kola: 1. Hugo Alina (CK Slavoj Terezín) 48:27, 2. Petr Podrábský 48:38, 3. Lukáš Zyka (oba Bike Point) 49:19. 
Zdroj: http://litomericky.denik.cz/ostatni_region/fotogalerie-o-burcakovy-dzban-20170928.html

 

Burčákový džbán 28.9.2017

Veřejně přístupný měřený cyklistický trénink

Jede se o Burčákový džbán jako vzpomínka na Václava Šimka

 Pořadatel:       Klub cyklistů roudnických, z. s.

Zdeněk Krob, Vinotéka Pod Slavínem, Roudnice n. L.

Datum:            28. září 2017.

Start:               13.00 hodin.

Místo startu:  Vědomice, křižovatka U Křížku, odbočka ke sportovní hale.

Prezentace:    v místě startu od 12.30 hodin.

Trasa:               START, U Křížku, Kyškovice, Vetlá, Vrbice, Svářenice, Vrutice, Polepy, Chodouny, Zavadilka, Kyškovice, zde vpravo podél Labe do Brzánek, ve vsi vlevo do stoupání a na vrcholu vpravo, cestou do dvora vinice, CÍL. Délka trasy 26,5 km.

Kategorie:       budou upřesněny podle počtu a složení účastníků.

Účastnický poplatek: startující 100,- Kč, doprovod 100,- Kč. Bude sloužit pro částečnou úhradu občerstvení.

Upozornění:      každý účastník jede na vlastní náklady a nebezpečí, za nehody a jejich následky je sám odpovědný. Ochranná přilba je povinná. Jede se za otevřeného silničního provozu a účastníci musí dodržovat pravidla silničního provozu. Po projetí cílem je individuální přesun do místa přátelského posezení. Místo bude oznámeno na startu.

Ceny:           Nejrychlejší účastník z řad KCR obdrží Burčákový džbán. Pro další budou připraveny drobné ceny.

Zdravotní zajištění: Podřipská nemocnice telefon 413 858 111,

Zdravotní záchranná služba 155.

VŠECHNY PŘÍZNIVCE CYKLISTIKY SRDEČNĚ ZVEME

A je tu opět Burčákový džbán jako vzpomínka na Vencu Šimka

Srdečně zveme všechny členy a přátele klubu na závod O burčákový džbán, který pořádají Zdeněk Krob a Bob Pechar jako vzpomínku na Vencu Šimka. Letos se pojede 28.září . Je to středa, státní svátek a start bude ve 14 hodin , tradičně „od křížku“ na křižovatce na Kyškovice za Roudnicí. Ovšem prezentace bude také tradičně před vstupem do Lobkowiczkého zámeckého vinařství od 13 do 13:45 hodin. Startovné a vstupné pro doprovod je také tradiční 🙂 100,- Kč. Posezení bude v restauraci V zahradě Na Hamráčku .Doufáme, že počasí bude přát jako loni a dostavíte se v hojném počtu, abychom se rozloučili s letošní sezonou.

 

burcakovy-dzban-2016-1

 

 

Vzpomněli jste si také?

Přátelé,  19.7. to bylo již osm let co z našeho balíku definitivně odjel  Jirka Zelenka – populární ZELÍ! Cyklista, jakých bylo málo. Náš kamarád, s kterým jsme se pravidelně vídali. Věnujme mu naši vzpomínku

Jirka Z.

 

A po Zavadilce bude Důva – trochu jinak

Milí cyklističtí přátelé, až se rozjedete u nás na Zavadilce, věřím, že se přesunete k našim přátelům do Terezína. I letos pořádají Za pěnivou Důvou, i když trochu jinak. Věříme, že si ji stejně užijete. Za pořadatele se na Vás těší Petr Rýslerduva final (1)

Blíží se první červencový týden – závodní týden na Zavadilce

3.července Memoriál Zdeňka Bambáska od 10:00 hod.

Časovka jednotlivců na tradičním okruhu  Zavadilka-Chodouny-Polepy-Vrutice-Svářenice-Mastířovice-Vetlá-Kyškovice-Zavadilka. Okruh je rovinatý, dlouhý 21,5 km. Závod bude zařazen v seriálu Severočeské amatérské ligy. Je otevřen i všem příchozím, kteří chtějí poměřit síly s časomírou. Vítáni jsou i junioři a žáci.

3.července  Časovka jednotlivců –  Závod je zařazený do seriálu Extraligy Masters od 14:00 hod.

Startují : Všechny kategorie dle pravidel ELM, po předchozí registraci a přihlášení do závodu na webu ELM, nepřihlášení s poplatkem plus 50,-Kč. Závod se koná v minutových intervalech se zahájením ve 14. hodin, podle pořadí při přihlášení. Do závodu, každý závodník dostává přímo svůj startovní čas s čipem, který si upevní na opačnou stranu, než má snímač tachometru. Startuje se na již vydaná startovní čísla ELM.

5.července Giro de Zavadilka od 14:00 hodin

Časovka tříčlenných družstev v kategoriích v součtu věků závodníků do 50, do 90 let včetně, 91-120, 121-150, 151-180, 181-210, 211 a více. Dále rodinných družstev a družstev žen.  Vyhlášení nejmladšího a nejstaršího závodníka.

Letos také vyhodnocení družstev nejen z roudnických restaurací a hospod!          

Jede se na silničních i horských kolech.

6.července Memoriál Vladimíra Urbana nejstaršího od 10:00 hodin

Silniční závod s hromadným startem zařazený do seriálu Severočeské amatérské ligy.

Startují závodníci od juniorské kategorie po nejzkušenější borce ve věku nad 70 let.

Závod je opět otevřen i pro příchozí cyklisty.

 

Ve všech závodech budou použity čipy a elektronická časomíra. Přihlašovat se lze na webu www.kcr.cz

Předem přihlášení jsou zvýhodněni na startovném.

Členové KCR startující za klub a jedoucí v dresu KCR mají startovné zdarma!

Těšíme se na viděnoumemorial-lala-2016 (1) memorial-bambasek-final-page-001 Giro final (1)

Za KCR Iveta Hájková

Na Zavadilce se opět závodilo

DSC_0271

Ani tropická vedra neodradila přibližně čtyři sta závodníků, kteří během tří dnů přijeli do Vědomic na Zavadilku, aby poměřili své síly v časovce jednotlivců, časovce trojic a silničním závodě s hromadným startem.

Časovka nazvaná Memoriálem Zdeňka Bambáska byla zařazena do seriálu Král Středohoří a Severočeské amatérské ligy. Každý seriál byl vyhodnocen zvlášť a odměněni první tři v každé věkové kategorii. Zaznamenali jsme dvě lehčí zranění, která si navzájem přivodili jezdci sami.

Giro de Zavadilka je tradiční závod trojic, který se jezdí již od roku 1967 s menší nucenou přestávkou v roce 1971. Je velmi populární mezi veřejností všech věkových kategorií, ale i mezi závodníky. Bohužel letos nám udělalo horké počasí čáru přes účast těch nemladších, kteří jezdí s rodiči. Ale není se co divit. I v tomto závodě si však ceny své majitele našly. Připravené dorty z Cukrárny a kavárny Dortletka převzalo vítězné družstvo do padesáti let z CK Slavoj Terezín.

Závodní maraton jsme končili silničním závodem s hromadným startem 6.7. Opět byl závod zařazen do Severočeské amatérské ligy a v pondělí počasí závodníkům přálo. Přece jen jet přes sto kilometrů v tropickém vedru by bylo o zdraví, takže jsme všichni přivítali noční spršku a dopolední mírně zataženou oblohu s pofukujícím větrem. Závod proběhl v klidu, až při posledním spurtu došlo k menší kolizi. Dva závodníci byli ošetřeni na místě, jeden odvezen na vyšetření a ošetření do nemocnice. Po ošetření se vrátil na Zavadilku a zranění se ukázalo jako lehké.

Sluší se poděkovat všem, kteří pomohli při pořádání těchto závodů. Náš klub děkuje zejména sponzorům za podporu, bez níž bychom těžko mohli pořádat závody na tak vysoké úrovni, aby si k nám přijel zatrénovat paralympijský vítěz Jiří Ježek, přípravu zde měla reprezentantka Martina Růžičková a závodnice připravující se na etapový závod Tour de Feminin.

Naši sponzoři : Město Roudnice nad Labem, Obec Vědomice, Motorest Zavadilka, Vinařství Podrábský, Lobkowiczké zámecké vinařství, Cukrárna a kavárna Dortletka, Květiny Drdák, Papei, Severofrukt Trávčice, Nutrend, Avon, Žampionárna Agaricus, Destinační agentura České Středohoří